Nowe technologie w pracy, którą kochasz
Historia Joana to jedna z tych historii, które uczą, że nigdy nie jest za późno na realizację swoich marzeń, które każą Ci się zastanowić nad tym co tak naprawdę jest najważniejsze w życiu i czy na pewno poświęcasz czas i uwagę na właściwe sprawy.
2017-01-31, 11:30

Joan jest fotografem z El Masnou (małe miasteczko z 20 tys. mieszkańców niedaleko Barcelony), który długo czekał, aż odnajdzie swoje powołanie. Jeden moment jednak zmienił go na zawsze: narodziny pierwszego dziecka. Kiedy doświadczał jednego z najważniejszych dni w jego życiu, w głowie pojawiła mu się myśl: chcę utrwalić ten moment. Joan chciał mieć najlepsze zdjęcia na świecie, najlepsze fotografie jakie tylko można sobie wyobrazić! Tylko w ten sposób mógłby wracać myślami i przeżywać te same emocje na nowo. Nie oglądając się na nikogo, Joan kupił swoją pierwszą, klasyczną lustrzankę. Motywowany swoim postanowieniem pochłaniał ogromną ilość książek o fotografii, ukończył kilka specjalistycznych kursów i pobierał nauki u najlepszych fotografów. W ten sposób, krok po kroku, Joan stał się profesjonalnym fotografem, którym jest dzisiaj.

Co więcej, to nie koniec szczęścia jakie spotkało Joana. Dzięki nowoczesnym technologiom możliwość pracowania nad rzeczami, które się naprawdę kocha nie jest już tylko fanaberią dostępną dla bogaczy, których stać na podjęcie takiego ryzyka.  Pojawienie się platform pośredniczących w zleceniach to pewnego rodzaju siatka bezpieczeństwa, dzięki której samozatrudnieni, mikro-przedsiębiorstwa i przedsiębiorcy mają dostęp do większej ilości klientów bez konieczności inwestowania milionów złotych w reklamę. Zarejestrowałem się w StarOfService jakieś 6 miesięcy temu i to był przełom w mojej karierze. Nie muszę już więcej szukać pracy, to teraz ja mogę wybierać zleceniodawców. Muszę jednak przyznać, że musiałem poświęcić trochę czasu na zbudowanie odpowiedniego portfolio mówi Joan.

Platformy jak StarOfService ułatwiają znajdowanie nowych klientów. Wiele osób decyduje się w końcu skoncentrować na tym, co jest dla nich najlepsze - poświęcić się pasji i jeszcze na tym zarabiać.

Z podobnym zjawiskiem optymalizacji mamy do czynienia nie tylko na rynku pracy. Cyfrowa rewolucja dotyka wszystkich sfer życia i sprawia, że nie tylko łatwiej nam się żyje, ale też że sami stajemy się częścią tej rewolucji. Airbnb pozwala zarabiać na własnym mieszkaniu, BlaBlaCar pozwala zarabiać na własnym samochodzie, Allegro czy Amazon ułatwiają prowadzenie sklepu itd. To, co w tych produktach i usługach jest naprawdę przełomowe, to możliwość partycypowania w ich sukcesie dostępna dla każdego. Te platformy demokratyzują dostęp do rynku, obniżając tym samym koszty ekonomiczne korzystania z pewnych usług i zmniejszają barierę wejścia do realizacji swoich marzeń.

KONTAKT / AUTOR
Szymon Frączek
StarOfService.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.