4 szybkie porady jak wybrać prawnika w trudnej sytuacji
Jest wiele sytuacji, które zmuszają nas do skorzystania z usług prawnika, jednak ze względu na swoją naturę, bardzo utrudniają podejmowanie wyważonych, przemyślanych decyzji. Jakie to sytuacje? Poniżej znajdziesz kilka przykładów:
2017-02-22, 13:45

Wypadki drogowe: Czy trzeba wezwać policję? Czy powinienem ubiegać się o ubezpieczenie? Czy muszę korzystać z prawników mojego ubezpieczyciela, czy może sam mogę wybrać adwokata?

Rozwód: Kto dostanie dom? Co się stanie z samochodem? Co z kredytami? I z opieką nad dziećmi?

Śmierć w rodzinie: Co teraz trzeba zrobić? Czy przysługuje mi renta rodzinna po zmarłym współmałżonku? W jaki sposób następuje dystrybucja spadku?

Utrata pracy: Czy słusznie straciłem pracę i mój pracodawca mógł to zrobić? Czy mogę wnosić o odszkodowanie? Do kiedy mogę się odwołać od zwolnienia?

To wszystko bardzo stresujące sytuacje, z którymi jednak musimy się zmierzyć. Co jednak bardzo ważne, powinniśmy też pamiętać o dbaniu o nasze interesy, a nikt się tym lepiej nie zajmie niż prawnik. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak wybrać najlepszego specjalistę w zależności od sprawy z jaką się zmagasz:

  • Prawnicy świadczą usługi na dokładnie takiej samej zasadzie jak np. stolarze. Nie wahaj się więc zbierać i porównywać ze sobą ofert. Proś z góry o wymagany budżet na współpracę, żeby potem uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Dzięki zebranym wycenom będzie można wybrać prawnika, który najlepiej będzie odpowiadać Twoim potrzebom.

  • Upewnij się, czy prawnik ma doświadczenie w podobnych sprawach do tej, na której Ci zależy. Dla przykładu: jeżeli przechodzisz przez rozwód, to bez problemu możesz znaleźć specjalistów prawa rozwodowego. W przypadku sprawy karnej, powinieneś szukać adwokatów zajmujących się prawem karnym.

  • Sprawdź opinie poprzednich klientów. Widząc dobre opinie na temat prawnika łatwiej Ci będzie mu zaufać, a w tak delikatnej relacji, która łączy np. adwokata i jego klienta, to bardzo ważne. Złe opinie z kolei, mogą Cię ocalić przed wyborem specjalisty, z którym nie będziesz mógł nawiązać dobrego kontaktu, co może doprowadzić do złych rzeczy.

  • Postaraj się dowiedzieć w których obszarach prawa specjalizuje się Twój potencjalny prawnik. Może się przytrafić taka sytuacja, w której będzie trzeba się wykazać wiedzą z kilku gałęzi prawa, żeby w pełni chronić Twoje interesy. Doskonałym przykładem są wypadki drogowe - tutaj potrzeba znajomości zarówno prawa cywilnego, jak i karnego

W dzisiejszych czasach, dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii, jest wiele platform, które pozwalają na skorzystanie ze wszystkich tych czterech wskazówek w mniej niż 24 godziny, bez marnowania czasu na umawianie się z kilkoma prawnikami i opowiadaniem po kilka razy szczegółów tej samej sprawy. Platformy takie jak StarOfService mogą wyselekcjonować najlepszych prawników w Twojej okolicy, i w mniej niż dobę zapewnić dostęp do czterech różnych ofert. Co więcej, platforma ułatwia kontakt klienta bezpośrednio z prawnikiem, więc bez trudu można sprawdzić, który ze specjalistów wzbudza Twoje największe zaufanie. Jeżeli to będzie niewystarczające, to zawsze można też sprawdzić profil danego prawnika, i sprawdzić komentarze wystawione przez jego wcześniejszych klientów. Cały serwis jest skoncentrowany wokół tego, aby maksymalnie ułatwić użytkownikowi możliwość skontaktowania się i wyboru fachowca, który w 100% będzie spełniać jego oczekiwania. W przypadku prawników, to rozwiązanie się sprawdza wyśmienicie.

KONTAKT / AUTOR
Szymon Frączek
StarOfService.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.