W których branżach najłatwiej o zlecenia? Raport kwiecień 2017
Rozpoczęła się wiosna, więc tradycyjnie już polska gospodarka zaczyna budzić się z letargu. Na czas zimowych miesięcy wiele branż przechodzi w zastój - trudno sobie wyobrazić remont domu, czy renowację ogródka gdy na zewnątrz sypie śnieg. Jakie więc branże czeka przyspieszenie i napływ klientów? Kto już niedługo będzie mieć tyle pracy, że nie będzie wiadomo w co ręce włożyć, a klienci będą musieli się zadowolić długim czasem na realizację zlecenia? Na te oraz inne pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule.
2017-04-05, 13:30

StarOfService dysponuje potężną bazą wiedzy dotyczącą sytuacji na rynku pracy i zleceń na szczeblu lokalnym (co ważne, serwis swoim działaniem obejmuje całą Polskę, a nie tylko duże miasta i aglomeracje!), z której można wyciągać bardzo ciekawe wnioski. Dzisiaj przyjrzymy się więc tym branżom, w których na przestrzeni ostatniego miesiąca widać znaczne ożywienie, a fachowcy nie powinni narzekać na brak zleceń:  

  • DJ - fachowcy, którzy mają największy powód do zadowolenia, ponieważ ich branża zobaczyła największy wzrost liczby klientów miesiąc do miesiąca (wszystkie dane w artykule pochodzą z zasobów własnych StarOfService), to DJ-e. Wyraźnie widać zbliżający się sezon imprezowy - w przeciągu trzydziestu dni liczba zleceń wzrosła aż o 130%! Co ciekawe, DJ-e mogą liczyć zarówno na wiele pojedynczych zleceń od osób prywatnych, jak i na podjęcie stałej współpracy z agencjami eventowymi, czy klubami.

  • Szkolenie psów - wiosna to czas budzenia się do życia, a także… rozpoczynania szkolenia czworonogów :) Psiaki otrzymane jako prezent pod choinkę, bądź element postanowień noworocznych, urosły już na tyle, że mogą bezpiecznie rozpocząć tresurę. Trenerzy psów w marcu mogli liczyć na aż 51% więcej zleceń niż w lutym!

  • Catering - kolejna branża, która zaliczyła duże, bo aż dwudziestoprocentowe  ożywienie, to catering. Widać zbliżający się wielkimi krokami sezon komunijny (przypominamy - to już w maju!), więc warto z tego skorzystać. Osoby lubiące gotowanie i duże wyzwania mogą spróbować swoich sił w tym fachu, a przy okazji trochę dorobić, bo zleceń z pewnością starczy dla wszystkich. Obecne zapotrzebowanie na usługi cateringowe jest aż kilkadziesiąt razy większe niż możliwości przerobowe firm i usługodawców!

  • Hydraulika - po okresie zimowej hibernacji na ożywienie tradycyjnie mogą też liczyć fachowcy zajmujący się konserwacją i utrzymaniem domu. Odkładana w nieskończoność naprawa cieknącego kranu, czy innych drobnych usterek, dała się już we znaki takiej ilości osób, że zapotrzebowanie na usługi hydraulika również znacznie przewyższa możliwości aktywnych specjalistów. Klienci muszą się liczyć z dużymi kolejkami i czasem oczekiwania na wizytę!

  • Architektura wnętrz - z nowym rokiem, nowym krokiem? No prawie, bo chociaż rokiem 2017 cieszymy się już od kilku miesięcy, to przecież nikt nie rozpoczynał remontu domu, czy mieszkania, w środku zimy. Dlatego też wiosna to prawdziwy początek nowego sezonu dla architektów wnętrz. Zapotrzebowanie na ich usługi jest ogromne - klienci walczą o każdy wolny termin w kalendarzu i nic nie wskazuje, aby ta sytuacja w najbliższym czasie miała się zmienić. Zleceń jest prawie dwadzieścia razy więcej niż dostępnych obecnie na rynku specjalistów!

Wraz z początkiem wiosny widać ożywienie przede wszystkim w branżach związanych z konserwacją, utrzymaniem domu, ale też w branży eventowej. Jakie są prognozy na najbliższe miesiące? Z całą pewnością można spodziewać się dalszego wzrostu zainteresowania cateringiem z powodu sezonu komunijnego, na tradycyjne “tłuste” miesiące od maja do września mogą się szykować fachowcy związani z branżą weselną - fotografowie, floryści, wedding plannerzy itp. Następne duże przetasowanie w zapotrzebowaniu na poszczególne branże powinno być widoczne wraz z początkiem lata. Okres wakacyjny to czas rozkwitu zupełnie innych kategorii usług, ale o nich opowiemy Wam już w przyszłości!

KONTAKT / AUTOR
Szymon Frączek
StarOfService.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.